LUCIE INGROVÁ

 lucie ingrova 

Narodila se do brněnské divadelní rodiny, poprvé stála na jevišti v sedmi letech a už od dětství chtěla dělat divadlo. Absolvovala na brněnské JAMU obor činoherní herectví, po dvouletém angažmá v Horáckém Divadle v Jihlavě se vrátila zpět do Brna a spolupracovala na autorských divadelních projektech v Divadle Feste, Divadle Buranteatr (Co.labs) nebo Divadle Facka. V roce 2019 se přesídlila na volnou nohu do Prahy, kde působila například v Chemickém divadle nebo Divadle Lampion v koprodukci s Divadlem Bratří Formanů.
V roce 2022 založila Divadlo Láska, nezávislé profesionální divadlo, které původně vzniklo z potřeby projevit solidaritu s válkou stiženou Ukrajinou. Při kontinuální divadelní pomoci pro Ukrajinu, divadlo rozšířilo svůj záběr a v současné chvíli spolupracuje s mezinárodními divadelními umělci a umělkyněmi z celého světa. Na konci roku 2024 představí Divadlo Láska premiéru inscenace Sky every day, finského textu v prvním českém překladu v režii amerického režiséra Johna Blondella. Lucie je kreativní ředitelkou Mezinárodního divadelního festivalu Svobody v Užhorodu, režisérkou několika divadelních inscenací (Jsme z toho města, které není 2022, Zde žijí lidé 2023) a dokumentární
tvůrkyní (Tibor 2022, Doktor na tripu 2025).
Mezi její televizní herecké projekty patří Hlava medúzy (2021) nebo Devadesátky (2022). V nejbližších měsících do českých kin vstoupí film Sbormistr, kde ztvárnila jednu z hlavních postav. Od roku 2024 je členkou The international acting studia pod vedením Adama Davenporta.

ProART FESTIVAL 2024

KAČINA 31. 5. - 2. 6. 2024

Herecká dílna pod vedením hereček Sáry Haváčové a Lucie Ingrové a režiséra Jana Kačera (1. 6.)

Sarah i Lucie mají několikaleté zkušenosti na poli profesionálního herectví ať už divadelního nebo filmového. V rámci svého studia a následné praxe se setkaly s mnoha různými hereckými metodami: Stanislavskij, Brecht, Mejerchold, Chubbuck, Meisner. Byly účastnice hereckých workshopů s profesionály jako Jiří Havelka, Aňa Geislerová, Adam Davenport nebo David Penn. Ze získaných zkušeností vytvořily unikátní workshop, který představuje přehled základních hereckých dovedností pro divadlo a film. Týden před samotným workshopem dostanou účastníci a účastnice texty vybrané jim na míru, se kterými budeme na workshopu pracovat.

KAČINA 1. 6. - 2. 6. 2024

Víkendové divadlo

Dvoudenní herecká dílna pod vedením Sáry Haváčové, Lucie Ingrové a Jana Kačera. 

- na tento dvoudenní kurz se můžete mimořádně přihlásit přes email kacina@proart-festival.cz

PŘIHLÁŠKY ZDE