Iveta Jiříková

 FB_IMG_1510227968932 

Česká sopranistka Iveta Jiřiková, rodačka z Liberce, absolvovala Konzervatoř v Pardubicich (S.Šubrtová) a VŠMU v Bratislave (M.Blahušiaková), kde také odstartovala svou pěveckou kariéru. Debutovala v SND jako Marka v Jakubiskově legendární inscenaci Suchoňovy opery Krútňava. V následujicich letech se  stala laureátkou dvou významných pěveckých souteží v Trnavě a K.Varech a zároven přijala nabídku pražského Národního divadla, jehož sólistkou byla až do roku 2009. Zde si vytvořila základ svého repertoáru: zpívala Smetanovu Mařenku, Blaženku, Janáčkov u Karolku, Mílu, Bizetovu Micaelu, Mozartovu Paminu, Hraběnku, Elviru, Čajkovského  Jolantu a konečně Alice Ford ve Verdiho opeře Falstaff.

Současně s pražským angažmá hostovala na dalších českých a zahraničních scénách. V SND jako Liu, Micaela, Vendulka, Teatro real Madrid - Míla, Bielefeld - Agnes v Čajkovského Panne orleanské , v Košicích a Liberci jako Pucciniho Mimi a Dvořákova Rusalka, Wexford - Foerstrova Eva, Dvořákova Cizí kněžna.

Postupně se vic a vic dostávala k dramatičtějším rolím. V Brně (pod vedením svého kolegy a pěveckého kouče V. Chmela) nastudovala Sentu, Toscu, Giocondu a Turandot, v roce 2018 debutovala v Lubljani dokonce jako Lady Macbeth. K vrcholům její dosavadní kariéry patří slavnostni představeni Libuše ke 100. vyrocí založení Československa v Národním divadle v listopadu roku 2018, zaznamenané Českou televizí.

V současnosti působí jako pedagog na Konzervatoři Brno.

ProART Festival 2024

Brno 18. - 21. 7.

Operní interpretační kurzy

Pěvecká dílna zaměřená na interpretaci zejména českého a italského operního i písňového repertoáru, ve spojení se zdokonalováním pěvecké techniky.

Přihláška zde