Lazaro Godoy

 Godoy_Lazaro headshot_2015

Lazaro Godoy z Pinar del Río na Kubě získal první cenu za sólové choreografické představení od nadace YoungArts (1996), což ho přivedlo ke studiu a absolvování Juilliard School v New Yorku (2000). 

Mezi jeho mezinárodní taneční úspěchy patří mimo jiné The Bern Ballett, Festival de la Cite Foundation (choreografický výzkum pod vedením Susanne Linke), ProArt Festival, Projekttheater, International Solo Dance Festival, Suzanne Dellal Center for Dance and Theater (Tel Aviv, Izrael), Inbal Pinto & Avshalom Pollak Dance Company (Tel Aviv, Izrael), Hanina Contemporary Art Gallery (Tel Aviv, Izrael) a Movement Research v The Judson Church, NYC.

V době, kdy GodoyPradera Projects (2014-2021)/GoPra Performance Arts Company (2021-současnost) sídlí v Miami na Floridě, získal Godoy řadu zakázek na produkci, tvorbu a prezentaci originálních performativních projektů se spolupracujícími umělci s organizacemi: Tigertail Productions (On. Stage Black Box), ScreenDance Miami, Bakehouse Art Complex, The Bridge Miami, Miami Theater Center- SandBox Black Box Artistic Residencies, (2014, 2016 a 2017), Miami Light Project, Miami-Dade County Department of Cultural Affairs, National YoungArts Foundation, Perez Art Museum, Coral Gables Museum, Inkub8-Wynwood, The Miami Performance International Festival, CCEMiami, Florida International University a uměleckou rezidencí a uměleckým programovým vedením v Casa Fe Arts Initiative (Copperbridge Foundation).

Lazaro také pověřuje umělce a kolektivy z různých prostředí, sbližujících se stylů, etnik, kultur a oborů, aby se podíleli na jeho tvorbě. K dnešnímu dni zahrnuje jeho umělecké portfolio 25 celovečerních děl od divadla přes tanec a film až po instalace a výtvarné umění. Spolupráce zahrnuje partnerství s hudebníky, básníky, spisovateli, malíři, designéry a performery. Podněty k tvorbě nachází záměr a inspiraci v každodenním životě. Svět přírody je odrazovým můstkem pro tvorbu uměleckých projektů, které jsou živeny spontánností, ekologickým uvědoměním a jedinečnou krásou rozmanitých národů a přírody.

ProART Festival 2023

BRNO 20. - 27. 7.

Brno_rozvrh_2023 

SLAVONICE 29. 7. - 1. 8.

Slavonice_rozvrh_2023

PŘIHLÁŠKA ZDE

Contemporary Dance

WORKSHOPING IT_

Série intenzivních workshopů s pohybovým umělcem/choreografem Lazarem Godoyem (Kuba/USA/EU) klade důraz na tělo, které se vylaďuje na instinktivní schopnosti fyzické pohotovosti a nezkrotné expresivity, jež se dostávají na povrch díky vedení vynalézavého toku energie založeného na hravém mnohovrstevnatém neustálém pohybu (Perpetual Mobility Practice). 

Záměrem BrookDale Workshops je vytvářet individuální a skupinový tvůrčí výzkum založený na performativních choreografických úkolech z jeho pohybového slovníku, imaginace, divadelní platformy a snesitelných výzev.

 IMG_3744.jpeg 

PERFORMING IT_

BrookDale je sólové představení uměleckého ředitele, choreografa a performera Lazara Godoye (GoPra Performance), které se hluboce zabývá noční můrou, jež se začala odehrávat v březnu 2013 a způsobila drastické změny v profesním i osobním životě Lazara a jeho blízkých.

BrookDale přibližuje scénáře z tohoto časového úseku jeho života i láskyplné autobiografické vzpomínky vyjádřené prostřednictvím dojemné expanzivní geografie tohoto těla.

Jedná se o čistě pohybové dílo s navrženým soundscore a spolupracujícími umělci, které drží vizuálně filmovou podstatu a humanistický dech, jenž nemůže zapomenout na zažité nezdravé praktiky (v tomto případě) psychiatrických zařízení USA. Uprostřed zranění a ztrát zanechává sólový projekt především stopu duchovní síly, naděje a láskyplné odolnosti, neboť umělecká expresivita převažuje jako nadpřirozený balzám na cestu UZDRAVENÍ.

 IMG_3175.jpegIMG_3176.jpeg