Žiga Jereb

Ziga

Žiga Jereb se narodil a vyrostl ve Slovinsku. Po absolvování baletní konzervatoře v Ljubljaně pokračoval ve studiu na baletní škole Vienna State Opera v Rakousku, které úspěšně zakončil diplomem v roce 2001. Jeho první profesní zkušenost je spjata s Ballet des Jeunes d´Europe pod uměleckým vedením Jean-Charlese Gila. Dalším zastavením bylo Německo. Zde v roce 2001 získal angažmá v Krefeld/Moenchengladbach Theater, kde působil 7 let pod vedením Heidrun Schwaarz a později Robertha Northa. Tančil tu v choreografiích Renata Zanelly, Christophera Bruce, Hanse van Manena, Jana Linkense a obou uměleckých šéfů. V roce 2008 a 2009 choreografoval také dva kusy pro Slovenian Ballet Association Gala. V roce 2008 přešel do Landestheater Linz v Rakousku, kde nejprve působil dvě sezóny jako host a poté jako řádný člen souboru pod vedením Jochena Ulricha, v jehož moderních choreografiích tančil především: Fidelio, Šípková Růženka, Popelka, Anna Karenina, Michelangelo, Zimní cesta, Kafka -Amerika, Rumi, Four Seasons, Loď bláznů, Sedm smrtelných hříchů a Romeo a Julie. V současné době studuje taneční terapii na Vienna School for Art Therapy. Nedávno spolupracoval s Lace Dance Company a Dance Ability Vienna na projektech Dancing With Paints ve Vídni a Dance is Dead v Los Angeles. Jako učitel kreativního a moderního tance spolupracuje s Taneční konzervatoří v Ljubljaně, Hudební školou v Kremsu a jako asistující pedagog na ImPulsTanz festivalu ve Vídni.

ProART Festival 2019

Brno 15. - 19. 7. 

rozvrhy_proart_BRNO_CZ

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE

Improvizace

První část workshopu se zaměří na uvědomování si naší individuální fyzikality a pohybového výrazu. Volně rozvineme fyzickou inteligenci, pohybovou kvalitu a instinkt. Se zřetelem na své vlastní silné stránky rozšíříme hranice svých možností s jedním důležitým aspektem - udržet za každou cenu vnímání svého okolí. Druhá část hodiny bude zaměřená na proces rozvíjení vlastního pohybového materiálu. Ponoříme se do kreativního procesu se zápalem, vedeni svým podvědomím i náladami, posíleni odvahou objevovat nové. Přirozená invence a přirozená forma našeho vlastního pohybu jsou dalšími důležitými aspekty, jež rámují charakter našeho workshopu. Co mě osobně zajímá nejvíce, je sdílení a rozvíjení zranitelnosti, včetně možnosti udělat chybu. Potřebná je odvaha odhalit více ...

Partnering

Hodina se zaměřuje na taneční sekvence zahrnující rovnováhu, koordinaci, techniku a výrazové schopnosti k dosažení harmonie s partnerem a rozvinutí vzájemného podporujícího přístupu k učení se kroků a pohybových vazeb. Tanečník je veden ke kreativitě a flexibilitě v reakcích na partnera a k interpretaci a vysílání impulzů partnerovi během vlastního tance.

Ziga 2.Foto