ONDINA

š7738 Foto: Kateřina Rusňáková

Malá mořská milovaná

Experimentálně-klasická činoherně-pohybová kreace o mořských pannách a vílách napříč kulturami a časem.

Autoři a účinkující: Martin Dvořák, Lucie Hrochová, Jan Hanák (hudba), Jindra Rychlá (kostýmy)

Uvedení 2019:

30. 11. 19:30 BRNO - Buranteatr

6. 12. 19:30 BRNO - Buranteatr

14. 12. 19:30 BRNO - Buranteatr

VSTUPENKY ZDE

Ondina: Malá mořská milovaná je dramatickou prvotinou z pera Lucie Hrochové. Lucie Hrochová je však již autorkou dvou knih (Přátelství z nebes (2009) a Poznání z nebes (2011) v nakladatelství Akcent) a spoluautorkou divadelního představení (Giuliettiny noci (2019), Studio Marta). Text vznikl na motivy dramatické hry Ondina Jeana Giradouxe, pohádky Hanse Christiana Andersena, sebraných islandských pověstí Knuda Rasmussena a dalších.

Hlavním tématem je kontrast mezi duší a egem, přírodou a člověkem, nesmrtelností a konečností, prostotou na jedné straně a umělou složitostí ale i lidskou tvořivostí a důmyslností na straně druhé. To přírodní, mocné a zároveň prosté reprezentuje mořská víla Ondina, oproti ní je smrtelník Hans. Tyto dvě bytosti, které jsou sami sobě protiklady, se však vzájemně obdivují a touží po sobě. Jako základní tvůrčí motiv zde stojí i žánrové rozpětí samotných interpretů, jejich umělecký background a zkušenosti v divadelních směrech jako balet, opera, činohra, moderní a současný tanec, pohybové divadlo, experimentální performance.

Stejně jako text motivicky odkazující na slavná literární díla, bude i hudba v inscenaci citovat slavná díla s podobnou tématikou (elektronický remix děl Antonína Dvořáka, Clauda Debussyho, Maurice Ravela), ale současně bude i novým autorským příspěvkem skladatele a DJe Sonority (Jana Hanáka).

Inscenace ProART Ondina: Malá, mořská, milovaná podtrhuje multižánrové rozpětí souboru ProART, který se od čistě tanečních kusů stále více ubírá přes taneční a pohybové divadlo k experimentálním formám původně klasické činohry. 

Partner: Buranteatr

Za finanční podpory: st. m. Brno, Státní fond kultury, Brno - střed

š7716Foto: Kateřina Rusňáková