KRAJINA (MÉ) DUŠE  

...k životnímu jubileu paní Marty Vančurové.

DSC05856Foto: Jiří Jelínek

Vyprávění o lásce v jejích rozmanitých podobách lyrickými básněmi Jana Skácela v podání Marty Vančurové s tanečně-hudebním ztvárněním Martina Dvořáka a houslového dua ECH! (Jitka Břízová, Vojtěch Drahoňovský).

2. 10. a 13. 11. od 20:00 hod ve Vile Tugendhat v Brně

Povíme Vám příběh, který se nikdy nestal a přesto se vše již odehrálo. Básně kouzlené z prožité lásky. Hudba plná emocí života. Tanec ve víru slov a naděje.  

DSC05378DSC05419DSC05456

DSC05612DSC05462DSC05638Foto: Jiří Jelínek
"Chci to slyšet.
Bůhví co mne nutí.
Ale musím čekat na cinknutí,
jinak by se moje srdce bálo."
Jan Skácel
Foto-8Foto-6Foto-9Foto: Ondřej Vraštil
Marta Vančurová patří mezi vůdčí herecké osobnosti své generace. Dlouholetá členka pražského Realistického divadla a Divadla na Vinohradech, hvězda televizní obrazovky a filmového plátna se znovu vrací před diváky v těchto dvou exkluzivních večerech u příležitosti svého životního jubilea.
Houslové duo ECH! hraje melodie, které vytváří sám život. Jeho tvorba je odrazem všeho, čeho se ve své hudební aktivitě oba houslisté dotkli - moravské lidové, world music, klasické hudby. To vše si přenáší do svých melodií.  Jitka Břízová má za sebou studia klasické hudby, Vojtěch Drahoňovský si zvolil cestu nespoutané inspirace. Z části se jedná vždy o improvizaci v daný okamžik. Vytváří si tak osobitý hudební jazyk, který zaujme a pohladí. 
2018_08_27__1_letak A5 ProArt2

VIDEO ZDE

Za finanční podpory: Státního fondu kultury a Statutárního města Brna