Tanec bez předsudků

ProArt_2017_A4-6998Foto: Marek Procházka

Tanec bez předsudků (nejen pro Romy)

17. - 21. července

Brno

Lektoři: Irene Bauer (AT) + Martin Dvořák (CZ/AT)

Integrativní taneční dílna pro Romy a nejen pro ně. Jak se tančí na jevišti - principy současného tance, baletu a moderního výrazového tance za použití improvizace a jiných tanečních technik.
To vše ve 4 exkluzivních lekcích zkušených lektorů Ireny Bauer a Martina Dvořáka - ředitele ProART Festivalu.
Smyslem je propojit taneční ambice se sociálním cítěním a prožít radost z objevování individuality člověka a boření předsudků vůči odlišnostem. Lekce jsou zdarma pro všechny, ale musí převažovat počet romských účastníků. Taneční vzdělání ani zkušenosti nejsou podmínkou.
 
13600264_10154352014079265_4901667541370980763_n

Tanec s a bez handicapu

17. - 21. července

Brno

Lektor: Hana Zanin (CZ/AT)

Workshop je určen pro lidi s mentálním či fyzickým handicapem, kteří dokážíi samostatně pracovat a současně pro ty, kteří se chtějí kurzem inspirovat. Lektorka se dlouhou řadu let specializuje na práci s lidmi s Downovým syndromem a dalšími typy mentálního postižení. Kurz je určen každému, kdo má rád práci v kolektivu, kdo se rád se hýbe a má chuť poznat své fyzické a výrazové možnosti. V první části kurzu se rozhýbeme společným tréninkem, který je vypracován na základě zkušeností s jógou, Release a Limon technikou. Naše tělo se uvolní, stane se ohebnějším a citlivějším. Dostaneme nové nápady jak jej využít. V druhé části kurzu budeme na základě technik taneční improvizace experimentovat s pohybovou dynamikou, energií a temperamentem. Nacvičíme kratkou choreografii, kterou pak společně předvedeme divákům. Tanec nás posune za hranice našich limitů. Pohodlné cvičební oblečení na převlečení, prosím, s sebou!
 

SOFT DANCE: Tanec pro "netanečníky" a seniory

17. - 21. července

Brno

Lektor: Hana Zanin (CZ/AT)

V dílně budeme citlivě a anatomicky pracovat s principy současného tance, tanečního divadla, improvizace, Pilates a jógy tak, aby všichni zúčastnění získali pocit, že tanec je něco absolutně přirozeného a jako výrazový prostředek může patřit do každodenního života každého z nás.
Pohyb je důležitým faktorem nej pro fyzické tělo, ale i por naši duši. Propojením obou těchto sfér se můžeme stát šťastnými a svobodnými bytostmi. Taneční vzdělání, věk ani zkušenosti nejsou určující.
Rozvrhy_brno 1