Festival ProART 2011

Workshopy a představení

Brno 15. – 22. 7. 2011 a  Praha 24. – 31. 7. 2011

Fotografie ZDE

Video ImProART Praha ZDE

undefined

tanec | herectví | zpěv | fotografie | kresba/design | kytara | beatbox

balet, pilates, herectví, beatbox, pěvecký searching projekt, taichi, moderna, contemporary, baletní repertoár, moderní repertoár, partnering, tanec pro netanečníky, moderní tanec pro děti, shadow jóga, jazz, zpěv – pop, contemporary balet, contemporary, moderna – Kibbutz, kontaktní improvizace, taneční searching projekt, opera masterclass, performing art/fyzické divadlo, kresba/design, kytarová masterclass, hip-hop, tanec s a bez handicapu, fotoworkshop

24 pedagogů v zastoupení 12 světových zemí

S napětím a očekáváním vám představujeme 8. ročník našeho multižánrového festivalu ProART. Doposud jsme akci prezentovali jako festival tance, zpěvu, herectví a fotografie. Letos jsme se pokusili žánrovou nabídku rozšířit, proto jsme přizvali pedagogy i z oblasti kresby, hry na kytaru a beatboxu, což je v současné době velmi populární forma „ústního“ projevu mezi mladými. Zkrátka se snažíme náš festival inovovat, neustále vyvíjet a vylepšovat. Stejně jako loni se i letošní ročník ponese v duchu zadaného tématu, letos vlastně trojtématu, jímž je Kontakt-Komunikace-Dotek.

Mezi 24 pedagogy je více než polovina na festivalu poprvé. Kdo se chce opět setkat se známými tvářemi, má jistě příležitost, nicméně 8. ročník patří novým tvářím a troufám si tvrdit, že letos je kvalita pedagogů opravdu na nejvyšší úrovni za naši několikaletou historii. Program doprovodných představení, nebo-li druhé části festivalu, bude zveřejněn na přelomu května a června. Přes nepříznivou kulturně-ekonomickou situaci se snažíme zachovat tradiční počet 18 představení, nicméně jsme nuceni se přestěhovat do méně atraktivních prostor než je např. pražské divadlo Archa. V rámci úsporných prostředků však chceme raději ušetřit na pronájmech než na samotné kvalitě představení a umělců, které letos zveme z Portugalska, USA, Rakouska, Německa, Slovenska, Japonska a dalších zemí. Pokud má náš festival nějakou budoucnost, pak leží ve vašich rukou. Bez vás, účastníků a diváků, je nemožné ho realizovat a my pevně věříme, že nám zachováte přízeň a naši základnu ProART pomůžete upevnit či snad i rozšířit. Kdo jednou zkusil ProART, už nechce jinak.

Velmi se na vás těšíme. Váš ProART Team – Martin Dvořák, Alena Pajasová a Kateřina Boukalová

Brno 15. – 22. 7. |

undefined

Praha 24. – 31. 7. |

undefined