Festival ProART 2011

Praha 24. – 31. 7.

undefined


Divadlo Rokoko – Václavské náměstí 38, pasáž Rokoko

Rezervace vstupenek na praha@proart-festival.cz nebo 737 672 176, do konce června také na rezervace@m-d-p.cz či 224 215 943

Uvedené ceny znamenají - plná cena dospělý / student, důchodce, účastník festivalu / na představení, kde je uvedena cena vstupenky 0 Kč platí možnost uplatnění volného vstupu všem účastníkům uměleckých workshopů v závislosti na počtu zaplacených kurzů. Nutné předložení účastnické legitimace a včasná rezervace.
Program

24. 7. 20h Rokoko (250/160/0Kč)

Ricardo Ambrózio / Companhia de Danca de Almada (PT): NOSSOS

"Nossos" (Naše) je výsledkem výzkumu a reflexe lidí a jejich jednotlivé pohledy na život. Jak vycházet s ostatními. "Nossos" mluví o stereotypech intimity, a individuality uvnitř masy – pozoruhodně jednotné, i když jde o množství. Hovoří o jednotlivcích a skupině, o tom, co je moje, vaše, o všem, co je naše. To vše staví do řady každodenních situací, zahrnující vztahy mezi dvěma nebo více lidmi, či vztahy k vlastnímu životu a sobě samému.
Choreografie: Ricardo Ambrózio
Tančí: Sofia Silva, Beatriz Rousseau, Débora Queirós, Nuno Gomes, Ricardo Santos

25. 7. 20h Rokoko (250/160/0Kč)

International Choreographic Platform III.
Ellen Smith Ahern, Lida Winfield (USA): THE WOODS ARE DEEP
Yuriko Suzuki / SEAD Salzburg (A): BORN/2011
Felix Dumeril (CH) / Company ProART (CZ): BON VIEUX TEMPS

The woods are deep

Pokus o vytvoření tanečního kusu o přírodě. V pohybu a se slovem, vytváříme imaginární krajinu s jeleny, jestřáby, stromy a tekoucí vodou. Naším cílem je být srozumitelní a přístupní publiku jako tanečníci i jako lidé.
Choreografie a tančí: Ellen Smith Ahern, Lida Winfield

Born/2011

Born/2011 je výsledkem spolupráce mezi Stephanie Van Aken a Yuriko Suzuki. Koncept vznikl pozorováním vzájemných reakcí emocí s tělem. Ovlivňují emoce tělo či naopak tělo vyvolává samotné emoce?
Choreografie: Yuriko Suzuki
Tančí: Stephanie Van Aken, Yuriko Suzuki (Salzburg Experimental Academy of Dance)

Bon vieux temps

Veselý taneční příběh o nostalgii, nenaplněných snech a lidském chování ve "vyšších" sociálních vrstvách. Čtyři ženské hrdinky se zdají být lapeny svými vzpomínkami na staré "dobré" časy stejně jako konzervativní mocí své vůdkyně. Falešná vzájemná harmonie se bortí v momentu, kdy se jedna z nich snaží uprchnout z kolektivu. Tento okamžik znamená pro všechny novou neočekávanou konstelaci.
Choreografie: Felix Dumeril
Tančí: Lenka Kolářová, Alena Pajasová, Mirka Prokešová a Jana Ryšlavá

26. 7. 20h Rokoko (220/140/0Kč)

Martin Dvořák / Company ProART (CZ): GISELLE: Revenge

Nesmrtelný příběh o lásce až za hrob. Moderní verze romantického baletu jako současné taneční drama pro 5 postav. Paralely a rozdíly lásky fyzické a metafyzické, pravdy a lži, snu a reality. Důsledky zrady, žárlivosti, smrti a odpuštění. Ale i pak to může mít pokračování. Láska je tu napořád.
Režie a choreografie: Martin Dvořák
Hudba: Adolphe Adam, Patrick Pulsinger
Tančí: Company ProART – Irene Bauer, Martin Dvořák, Lenka Kolářová, Petr Kolář, Mirka Prokešová

27. 7. 20h Rokoko (220/140/0Kč)

ImProART a Michio Woirgardt (D)

Tradiční festivalové setkání mezinárodních pedagogů tance v improvizované taneční jam session. Letos spolu s respektovaným německým kytaristou, skladatelem a DJem - Michiem Woirgardtem.
Účinkují: Mick Dolan, Martin Dvořák, Natasa Frantzi, Alex Kyriakoulis, Isira Makuloluwe, Alena Pajasová, Neil Paris a Hana Zanin

28. 7. 20h Rokoko (250/160Kč)

GALAproART

Galavečer domácích i zahraničních osobností současného tance a pedagogů festivalu ProART v ukázkách z vlastního repertoáru.
Účinkují: Mick Dolan, Eran Gisin, Alex Kyriakoulis, Natasa Frantzi, Isira Makuloluwe, Neil Paris, Hana Zanin, Attila Zanin. Special guests: Radka Fišarová, Jennifer Maines-Chamandy, Richard Pohl a Michio Woirgardt

29. 7. 20h Rokoko (250/160/0Kč)

Maura Moralez (Cuba), Michio Woirgardt (D): ELLA

V představení Ella vyzve protagonistka večera diváky, aby si zuli boty a přinesli je na jeviště. V průběhu večera pak vklouzne do několika různých párů a "převtělí" se do osobnosti jejich majitele, resp. zatančí příběh, jenž jí boty "vyprávějí". Příběhy, které by sama v životě nikdy neprožila. Boty se stávají aktéry večera a na konci se na obyčejné spotřební zboží dokážeme dívat úplně jinýma očima.
Choreografie/Tančí: Maura Morales
Živá hudba: Michio Woirgardt

30. 7. 20h Rokoko (250/160/0Kč)

Alex Kyriakoulis / Laverita Dance Company (GR/D): ZERO
Martin Dvořák / Company ProART (CZ): BROTHERHOOD (premiéra)

Zero

"0" je silná společenská prohibice, vztahující se na všechny oblasti lidské činnosti nebo sociální zvyky, které jsou posvátné a zakázané na základě morálního úsudku a někdy i náboženské víry. "Zero" je choreografie, jež odráží všechny potřeby, které jsou vymazány pokaždé, když s nimi chceme zacházet jako pozorovatelé. Nakonec jsme stejně to, co se objeví nebo co se zdá, že jsme.
Účinkují: Natasa Frantzi, Alex Kyriakoulis

Brotherhood

Nový projekt Company ProART volně navazující na sociálně-taneční reflexi české a slovenské společnosti Reality Boulevard. "Já, národ český, jsem příliš brzy vystřízlivěl z krásného snu o kvetoucí zahradě, kde svoboda, bratrství a mír tančily jako dívčin veselý vír a kde se spravedlnosti dostalo mně a každému z mých." S. K. Neumann / Žalm z roku 1919
Choreografie: Martin Dvořák
Hudba: Ben Frost
Účinkují: Irene Bauer, Lenka Kolářová, Mirka Prokešová, Jana Ryšlavá

31. 7. 17h Rokoko (180/100Kč)

IMPROVIZACE V PROSTORU - Gala studentů

Galavečer studentů festivalu v ukázkách ze své týdenní práce v uměleckých ateliérech tance, zpěvu, herectví, fotografie, kresby-designu a hry na kytaru.

31. 7. 20h Rokoko (200/120/0Kč)

CONTACT-COMMUNICATION-TOUCH – searching projekty Isiry Makulolowe a Neila Parise

Po dobu jednoho týdne vznikaly na tělo festivalovým studentům tzv. hledací projekty v disciplínách – současný tanec (Isira Makuloluwe) a pohybové divadlo-performing art (Neil Paris). Výsledky této intenzivní práce jsou poprvé a naposledy uvedeny v dnešním večeru. Letos se tyto projekty vzájemně prolnou a tematicky sjednotí motivem hledání kontaktu, komunikace a doteku v našich životech.

Martin Dvořák (CZ)/Company ProART (CZ): FOREIGN BODIES

Všichni lidé jsme plně orientováni a napojeni na své vlastní životy a osobní dráhy. Známe své životní působiště, okolí, v kterém se pohybujeme, domov, pracovní prostředí, své partnery, přátele, spolupracovníky atd. Přesto se někdy nacházíme v situacích, kdy je něco, někdo či všechno špatně. Něco nám nesedí, nepatří k nám. Jsme cizinci sami sobě, cizinci pro druhé. Chceme jít proti proudu, ale zůstáváme v něm. Co jsou tyto situace? Jak naše těla na ně reagují? Jsou tyto reakce pouze výsledkem naší mentální slabosti a fyzických omezení či něco víc?
Tančí: Irene Bauer, Martin Dvořák, Mirka Prokešová, Lenka Kolářová, Petr Kolář, Alena Pajasová