XIII. ProART Festival 2016

PŘEDSTAVENÍ Brno

28. 6. - 22. 7.

proart2016_vienna_11_LR

  • BRNO Umprum / 28. 6. 20:00

Ich bin OK Dance Company (AT) + Proty boty (CZ): GETRENNT VEREINT Odděleně spolu

Taneční večer inklusivních souborů z Vídně a Brna

Postižení není překážkou, postižení je i cestou ke sblížení. Dva taneční soubory zabývající se prací s hendikepem se setkávají na jednom jevišti ve společném večeru a hledají společnou cestu k sobě i k divákovi.

Vstupenky ZDE Ticketportal ZDE

_DSC4342sw1624 b4FmxY5-zBidfLENwu08Pwjzu19zRY4Oqm_BV4c6X8M _DSC4722_1624

  • BRNO CED / 1. 7. 20:00

Martin Dvořák (CZ/AT) + Irene Bauer (AT) + Leonie Wahl (CH/AT) + Tereza a Lukáš Lepoldovi (CZ) - ProART Company: PILGRIM SONG + B. B. + CADENZA + ABYSS

Česko-rakouský večer současného tance

PILGRIM SONG: Tam, kde končí naše fyzické tělo, začíná tělo metafyzické. Na hranici těchto dvou sfér se nese jednoduše strukturovaný a vystavěný duet dvou zralých tanečníků, kteří sdělují nejen těly, ale píší i mezi jejich řádky.

B. B.: Hra s nebezpečím. Přitahuje nás něco, čeho se děsíme. Snažíme se přiblížit k předmětu zvědavosti a současně uskakujeme ve strachu zpět. Jsme lapeni v jakési čekárně, kde usilujeme o rovnováhu mezi zvědavostí a úprkem zpět ze strachu, co leží před námi.

CADENZA: Krajina jako zahrada těl, zahrada pokušení Hieronyma Bosche. Abstraktní uchopení forem a kontur slavného malíře v pohybovém rukopisu tří tanečníků. I tělo oproštěné od divadelních emocí v sobě nese pocit, který působí na diváka. O jeho obsahu však může rozhodovat i divák, nejen umělec sám.

ABBYS pojednává o idolech a ikonách krásy, kterým nikdo neunikne. Člověk se stal pastevcem objektů - otázka po poslání člověka se odsunula, nyní jsou v popředí věci.

Vstupenky ZDE

PROART-4

  • BRNO MG / 3. 7. 19:00

IDA KELAROVÁ a ProART Masterclass

Závěrečný koncert účastníků hlasového workshopu

Kelarova

  • BRNO Tugendhat / 4. 7. 20:00

Martin Dvořák a ProART Company (CZ): VITKA

Tanečně-hudební divadlo jako pocta skladatelce Vítězslavě Kaprálové

Tři aktéři (Irene Bauer, Kamila Valůšková a Martin Dvořák) reflektují nejen životní osud skladatelky a dirigentky Kaprálové, ale především pocity z něj. Emoce Kaprálové hudby ovlivňuje novou kompozici skladatele Omara Ruize, stejně jako textovou skladbu autora projektu Martina Dvořáka.

Cílem je prolínání všech tři inspiračních proudů: hudby - textu - pohybu, tance, výrazu interpretů. Ve finále jde i o dramatickou linii zastupovanou hercem a individuální tvůrčí choreografický potenciál tanečníků. Jde o jakési propojení kruhu odlišných uměleckých disciplín, které na sebe musí vzájemně reagovat a komunikovat. Živý hudební doprovod: Kostiantyn Tyshko

"Nezbývá než nacházet dobro s otevřenýma očima a zlem se zocelovat; být vděčen za krásu, která nás obklopuje, i za bolest... "

Bsnici_mesta_1200px-5853 Bsnici_mesta_1200px-5850 Bsnici_mesta_1200px-5876

  • BRNO Tugendhat / 11. 7. 20:00

IMPRA (CZ): S MĚSTEM ZA ZÁDY

Divadlo, jaké jste ještě neviděli.

Dva herci, jeden instrumentalista - Hanny Firla, Ondřej Král a Igor Ochepovsky. Herecká improvizace bez hranic, za hudebního doprovodu kytarového mága.

IMPRA - moderní divadelní představení, vznikající až přímo na jevišti.

Vítězové Studentské Thálie 2015 z Národního divadla v Praze s více než 70 odehranými představeními po celé ČR během prvního roku působení na divadelní a festivalové scéně.

IMPRAMarek_1200px-10

  • BRNO CED / 17. 7. 20:00

Hygin Delimat (PL/AT) - Josseline Black (USA/AT): SECOND SURFACE

Současný taneční večer

Hygin Delimat a Josseline Black pohlceni médiem architektury reflektují společenské tendence. Téma lidské povrchnosti prezentují jako znamení ztráty či nedostatku identity.

Vstupenky ZDE Ticketportal ZDE

_07B0502_zak_rezydencja_hygin_delimat_netsize

  • BRNO Tugendhat / 18. 7. 20:00

Setkání ve skleněném pokoji: BÁRA BASIKOVÁ Pod širým nebem

Legendární zpěvačka v netradiční koncertní talkshow

V komorní koncertní talkshow se představí jedna z nejvýraznějších zpěvaček své generace. Po účinkování v kultovních kapelách Precedens a Stromboli se vydala na sólovou a muzikálovou dráhu. Výjimečný hlasový talent, žánrová univerzálnost, dar emocionální hloubky... Nad svou zářnou kariéru však vždy stavěla rodinu a osobní život, což ji odlišovalo od ostatních kolegyň. O pomíjivosti jevištní slávy a skutečných životních hodnotách si můžete s Bárou Basikovou pod širým nebem povídat i Vy.

Vstupenky ZDE

Basikova 3.JPG

  • BRNO Umprum / 20. 7. 20:00

Tomas Danielis (SK/AT) - BOkomplex (DE): SUITES + GOLDBERG VARIATIONS

Slovensko-rakousko-německý večer současného tance na hudbu J. S. Bacha

Představení Suites je oslavou věčně se proměňujícího se tanečníkova těla a jeho schopnosti vytvářet komunikaci mezi ním a divákem, kde se tanec na prázdné scéně, strukturovaná improvizace střetává s kompozicí.

Anekdota praví, že hrabě Hermann Carl von Keyserlingk si objednal u skladatele Johanna Sebastiana Bacha klavírní skladby, které by mu mohl jeho klavírista Johann Gottlieb Goldberg předehrávat za jeho bezesných nocí. Toto je jedna z verzí vzniku slavných Goldbergových variací. A kdo z nás nezná ony bezesné noci, ve kterých nám v hlavě lítají myšlenky jako komáři, pod dekou je nám horko či zima a hlad nebo žízeň nás žene znovu do kuchyně? Poetickým způsobem nás provede jednou takovou bezesnou nocí německé duo Olaf Reinecke a Baerbel Stenzenberger.

Vstupenky ZDE Ticketportal ZDE

goldberg_0046 Danielis_3983645503007

  • BRNO CED / 21. 7. 20:00

ProART Company (CZ) - Leonie Wahl (CH/AT) - Henrik Kaalund (DK/DE): SONNETS

Mezinárodní choreografové a ProART Company skládají poctu W. Shakespearovi

Taneční večer choreografů Leonie Wahl (CH/AT) a Henrika Kaalunda (DK/DE), kteří se nechali inspirovat nesmrtelnými Sonety Williama Shakespeara a k 400. výročí jeho smrti vytvořili na hraně tance a divadla jevištní poctu poezii, která oslovuje napříč stoletími a generacemi.

Vstupenky ZDE Ticketportal ZDE

William-Shakespeare-014

  • BRNO MG / 22. 7. 20:00

ProART FESTIVAL STUDENTS GALA

Závěrečná prezentace studentů tance, divadla, klavíru a fotografie

proart2016_vienna_04_LR

Info a rezervace: festival@proart-festival.cz

BRNO Umprum: Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14 / Předprodej: Ticketportal + GOOUT

BRNO MG: Moravská galerie, Místodržitelský palác, Moravské nám. 1a / Prodej na místě

BRNO Tugendhat: Vila Tugendhat, Černopolní 45 / Předprodej: info@tugendhat.eu / nebo 515 511 015 / 017

BRNO CED: Centrum experimentálního divadla, Zelný trh 9 / Předprodej: Ticketportal + GOOUT