Brigitte Fassbaender OPERA MASTERCLASS v Praze

Foto_KS-Fassbaender_21

8. - 10. 7. 2016, Praha HAMU

Do Prahy zavítá legendární mezzosopranistka, jedna z největších světových operních pěvkyň minulého století, aby zde vedla v rámci Festivalu ProART 2016 svou první tuzemskou masterclass. Mistrovská operní lekce bude probíhat od 8. - 10. července v prostorách HAMU pro 8 vyvolených studentů. Možná je i pasivní účast širší veřejnosti.

Více o paní Brigitte Fassbaender ZDE

Ve třídenní masterclass nabídne 6-8 studentům jednu 45 minutovou osobní lekci denně, která bude všem ostatním studentům přístupná.
Den začne půlhodinovou tělesnou přípravou pod vedením Irene Bauer. Posléze budou následovat dva 3hodinové vyučovací bloky s jednou půlhodinovou pauzou.

10:00-10:30 - tělesná příprava
10:30-13:30 - 1. pěvecký blok pro 3-4 studenty
pauza
14:00-17:00 - 2. pěveký blok pro 3-4 studenty

Koncepce operní masterclass vyžaduje účast po celou dobu výuky. Jedná se o komplexní pojetí špičkové operní techniky a interpretace, den začíná společnou pohybovou a hlasovou rozcvičkou, přítomnost při výuce celé skupiny zpěváků přináší hlubší pochopení a možnost uvědomit si techniku nejen na sobě, ale také poslechem kolegů. Na kurz si každý připraví 2-3 árie nebo písně z repertoáru, na kterých chce pracovat.

Korepetice: Richard Pohl

meisterklasse02_karlforster

Cena kurzu: 5400 Kč pro české studenty při platbě do 15. 5. (Po tomto datu 6300 Kč)

Zahraniční platby 210 euro (after 15. 5. 240 euro)

DEADLINE přihlášek 15. června

PŘIHLÁŠKY WORKSHOPY ZDE

Další pěvecké dílny ZDE

Úspěšná přihláška předpokládá i včasný převod peněz na účet ProART: 2100058831 / 2010  FIO banka
K přihlášce je nutné přiložit Vaši pěveckou ukázku. O zařazení do kurzu budete informováni do 14 dnů od obdržení nahrávky. 
Masterclass je možné sledovat i pasivně. Cena 250 Kč za den. Registrace nutná.

Masterclass se uskuteční ve spolupráci s Hudební a taneční katedrou AMU. Za finanční podpory:

obrazek_1452 imgres

Brigitte Fassbaender se narodila v roce 1939 v Berlíně. Jejím otcem byl významný německý baritonista Willi Domgraf-Fassbaender, její matka byla herečka Sabine Peters. Prvního pěveckého vzdělání se jí dostalo od svého otce, od roku 1961 byla členem Bavorské státní opery v Mnichově. V roce 1970 byla jmenována bavorskou Komorní pěvkyní (Kammersängerin), v roce 1983 jí byl tento profesní titul udělen v Rakousku (Österreichische Kammersängerin).

V sedmdesátých a osmdesátých letech zpívala Fassbaender na nejvýznamnějších světových operních scénách včetně Metropolitní opery v New Yorku, Covent Garden v Londýně, La Scala v Miláně, Opera San Francisco. Hostovala i v Praze ve Státní opeře. Byla pravidelným hostel Slazburger Festspielen, Bayreuther Festspielen. Mezi její nejvýznamnější role patřily - Octavian v Růžovém kavalírovi, Brangäne v Tristanovi a Isoldě, titulní role v Carmen nebo Gräfin Geschwitz v Lulu.

Rozsáhlá je její interpretace písní Franze Liszta, Richarda Strausse, Johannese Brahmse a Franze Schuberta. Nahrála okolo 250 desek. V roce 1995 ukončila Fassbaender svoji pěveckou kariéru a věnuje se režii. Je nositelkou řady vyznamenání, cen a čestných doktorátů.

 

1_Fassbaender_c_PrivatbesitzBrigitteFassbaender.jp