Festival 2006 - Představení Praha

PRAHA - Ponec, Husitská 24a

Rezervace vstupenek: vstupenky@divadloponec.cz, tel. 222 721 531
Týdenní festivalová vstupenka na všechna představení: 560 Kč

23. 7. ne 20:30h (vstupné 250 /180 Kč) / Kdopak by se bál?

Taneční adaptace divadelní hry Edwarda Albeeho. Pohyb, slovo, jazzová hudba v domě plném prázdných lahví, lží a cizích lidí. Česko-německý projekt.
Režie a choreografie: Martin Dvořák
Tančí a hrají: Company ProART - Alena Pajasová, Martin Dvořák, Lenka a Petr Kolářovi
Hudba: Thomas Putensen
Hraje: Thomas Putensen (klavír) - PRAŽSKÁ PREMIÉRA s KAPELOU
Produkce: ProART o.s.
Smíšená čtyřhra dvou manželských párů, jež unikají před sebou samotnými a všedním stereotypním životem do světa fantazie, snů, opilosti a citových hrátek, ve kterých obšťastňují a zraňují sebe i druhé.

24. 7. po 20:30h (vstupné 160 /120 Kč) / Radka Fišarová a trio Mateje Benka

Hudební večer. Kromě muzikálů se Radka věnuje také koncertním programům. Na minulých ročnících festivalu jsme uvedli její koncerty ve spolupráci s Českým klarinetovým kvartetem a akordeonistkou Jaruškou Vlachovou. Letos ji představíme ve zbrusu novém programu vlastních písniček, s jazzovým triem Mateje Benka. Světová hudba v ladění swingu a francouzského šansonu.
Zpívá: Radka Fišarová
Hrají: Matej Benko, Branko Križek, Jan Greifoner

25. 7. ut 20:30h (vstupné 250 /180 Kč) / Já už tě nemám rád

Taneční divadlo podle povídky amerického romanopisce Josepha Hellera. Propojení tance a herectví. 16. repríza úspěšného tanečního projektu, nedávno oceněného "Za nejlepší herecký výkon" pro celou Company ProART na festivalu netradičního divadla "Kopřiva 2006" v Kopřivnici.
Režie a choreografie: Martin Dvořák
Tančí a hrají: Company ProART - Alena Pajasová, Martin Dvořák, Lenka a Petr Kolářovi
Hudba: Thomas Putensen
Hraje: Thomas Putensen Band (Německo) - ČESKÁ DERNIÉRA s KAPELOU
Produkce: ProART o.s.
"Často žijeme ve vztazích, o kterých víme, že je žít nechceme a sníme o takových, které žít nikdy nebudeme. Pomyslná hranice však napříč našim přesvědčením o opaku je velice tenká. Někdy stačí okamžik a sny se na pár vteřin spojí s realitou."

26. 7. st 20:30h (vstupné 160 /120 Kč) / Bits and Pieces

Sólový večer pedagogů Festivalu ProART, mezinárodně uznávaných tanečníků, performerů a umělců. Večer mnoha osobních výpovědí, tance, divadla, emocí a pocitů.
Účinkují: Jozef Fruček (SK), Paul Ibey (Irsko), Erik Wagner (USA), Martin Dvořák (CZ), Martin Vraný (CZ), Filip Sychra (CZ), Nina Kripas (A), Mathieu Guillhaumon (F) a Anna Schrefl/Wienerwerk (A) - host

27. 7. čt 20:30h (vstupné 160 /120 Kč) / Křeslo pro hosta - Marta Vančurová a Vlastimil Harapes

Hosté Festivalu ProART - nejsympatičtější česká herečka a tanečník, představující synonymum pro tanec u nás vůbec. Jaké jsou jejich profese, jací jsou oni, jak se jim žije v českém divadelním světě, co je trápí, co jim dělá radost? Neopakovatelné setkání dvou předních českých umělců tváří v tvář vašim otázkám. Ptejte se jich, na co chcete, oni možná odpoví.
Provází: Martin Dvořák.

28. 7. pá 20:30h (vstupné 160 /120 Kč) / Minuty, vteřiny v pohybu...

Improvizační a improvizovaný večer pedagogů festivalu a hostů. Neopakovatelné setkání tanečníků a umělců, kteří se ve vymezeném časovém úseku sejdou, zanechají svou představu o pohybu a umění improvizace a opět se rozejdou. Neopakovatelné minuty a vteřiny za doprovodu živé hudby.
Účinkují: Martin Dvořák (CZ), Paul Ibey (Irsko), Lenka a Petr Kolářovi (CZ), Nina Kripas (A), Alena Pajasová (CZ), Jozef Fruček (SK), Mathieu Guillhaumon (F), Martin Vraný (CZ) a Erik Wagner (USA).

29. 7. so 20:30h (vstupné 200 /150 Kč) / "...jako v nebi" / "los, Heimat, los"

Searching projekt Martina Dvořáka / Německý projekt choreografky Jeleny Ivanovič (D/Srbsko) vypráví o každodenním životě lidí žijících v době občanské války. V tomto případě se jedná o válku v bývalé Jugoslávii, ale může to být i jakékoli jiné místo na zemi, v němž se stala válka každodenní součástí života. V takovéto situaci si lidé pokládají zásadní existenční otázky - jak důstojně žít v těchto podmínkách, jaký to má smysl, co a kde je můj domov a mám ho opustit? Účinkují: Andreas Siemon (D), Hana Pauknerová-Zanin (CZ/A), Jelena Ivanovič (D/Srbsko), hudba: Bojan Vuletič

30. 7. ne 20:30h (vstupné 160 /120 Kč) / Improvizace v prostoru / Prostor v improvizaci

Závěrečné gala festivalu a jeho studentů.
Výsledky práce jednotlivých uměleckých ateliérů: baletu Erika Wagnera (USA), moderny Niny Kripas (A), jazz-dance Mathieua Guillhaumona (F), butoh Paula Ibeye (Irsko), neutral open proposition Jozefa Fručka (SK), hip-hopu Niny Kripas (A), contemporary dance Martina Vraného (CZ), zpěvu Radky Fiąarové (CZ) a herectví Filipa Sychry (CZ).

Zpěv
Popový zpěv: Radka Fišarová
Operní zpěv: Kateřina Beranová

Herectví
Kamila Kalousová a Filip Sychra

Fotografie
David Židlický
Roman Sejkot

Searching projekt
Martin Dvořák a Martin Vraný