Festival 2006 - Představení Brno

Program festivalu Brno - Divadlo v7apůl - Kabinet Múz, Sukova 4

Rezervace vstupenek: 7apul@7apul.cz, tel. 542 211 496
Týdenní festivalová vstupenka na všechna představení: 560 Kč

15. 7. so 21h (vstupné 150 /120 Kč) / Jarin a Pipin

Ptáček vypadl z hnízda a idealistická žížala ho zachránila. Ptáček vyrostl v realistického ptáka, jehož jediný životní program je se nažrat. Žížala je žrádlo,ale prej to vo tom není. Autorská pohybová klauniáda.
Uvádí: Divadlo v 7 a půl, režie Sanža, hrají: Siničák, Sanža

16. 7. ne 21h (vstupné 150 /120 Kč) / KHLYSTY

Sólový večer pedagogů festivalu, mezinárodně uznávaných tanečníků, performerů, umělců a hostů Festivalu ProART. Večer mnoha osobních výpovědí, tance, divadla, emocí a pocitů.
Účinkují: Paul Ibey (Irsko), Erik Wagner (USA), Lazaro Godoy (Kuba), Martin Dvořák (CZ), Martin Vraný (CZ), Michaela Doláková (CZ), Lenka Vágnerová a Lenka Kolářová (CZ)

V krátkých ukázkách ze svého repertoáru se vám představí dva sólisté Baletu Bern ze Švýcarska, dva sólisté Landestheater Linz a Innsbruck z Rakouska, absolventka nonverbálního divadla pražské AMU, dvě nezávislé tanečnice: z Company ProART a D.ID/Dance.Identity. Večer vyvrcholí ojedinělým projektem mistra východního tance Butoh z Londýna Paula Ibeye.

17. 7. po 21h Nádvoří Staré Radnice (vstupné 200 /150 Kč) / Kdopak by se bál?

Taneční adaptace divadelní hry Edwarda Albeeho. Pohyb, slovo, jazzová hudba v domě plném prázdných lahví, lží a cizích lidí. Česko-německý projekt.
Režie a choreografie: Martin Dvořák
Tančí a hrají: Company ProART - Alena Pajasová, Martin Dvořák, Lenka a Petr Kolářovi
Hudba: Thomas Putensen
Hraje: Thomas Putensen (klavír) - ČESKÁ PREMIÉRA
Produkce: ProART o.s.
Smíšená čtyřhra dvou manželských párů, jež unikají před sebou samotnými a všedním stereotypním životem do světa fantazie, snů, opilosti a citových hrátek, ve kterých obšťastňují a zraňují sebe i druhé.

18. 7. út 21h (vstupné 150 /120 Kč) / Minuty, vteřiny v pohybu...

Improvizační a improvizovaný večer pedagogů festivalu a hostů. Neopakovatelné setkání tanečníků a umělců, kteří se ve vymezeném časovém úseku sejdou, zanechají svou představu o pohybu a umění improvizace a opět se rozejdou. Neopakovatelné minuty a vteřiny za doprovodu živé hudby Thomase Putensena. Účinkují: Martin Dvořák (CZ), Lazaro Godoy (Kuba), Paul Ibey (Irsko), Lenka a Petr Kolářovi (CZ), Alena Pajasová (CZ), Katarína Vlniešková (SK), Lenka Vágnerová (CZ), Martin Vraný (CZ), Erik Wagner (USA) a Thomas Putensen - klavír (Německo).

19. 7. st 21h (vstupné 150 /120 Kč) / Kateřina Beranová - Operní hlas(Y) budoucnosti

Komorní recitál jedné z nejlepších českých operních pěvkyň spojený s koncertními ukázkami jejích festivalových žáků. Krom jiného ukázka pěvecké hodiny za živého klavírního doprovodu, technická cvičení, dýchání, osobnost interpreta, hlas jako hudební nástroj. Jedinečná příležitost vidět jak se rodí zpěvák.

20. 7. čt 21h (vstupné 150 /120 Kč)/ ProARTproJEKT

propojování společných cest na poli tance, divadla a fotografie.
Searching projekt Martina Vraného / výsledky práce tanečního workshopu NEW DANCE Martina Dvořáka / hereckého ateliéru Kamily Kalousové / a fotografické dílny Romana Sejkota.

21. 7. pá 21h (vstupné 150 /120 Kč) / Improvizace v prostoru / Prostor v improvizaci

Závěrečné gala festivalu a jeho studentů. Výsledky práce jednotlivých uměleckých ateliérů: baletu Erika Wagnera (USA), "Limona" Kataríny Vlnieškové (SK), moderny Lazara Godoye (Kuba) a Lenky Vagnerové (CZ), pantomimy Michaely Dolákové (CZ), butoh Paula Ibeye (Irsko) a zpěvu Radky Fišarové (CZ).