ProART Festival 2014

700135_import-bara-basikova

Bára Basiková Masterclass

1. - 3. 8. 2014 Státní opera Národního divadla v Praze

Pá 1. 8. 11:00 - 14:00 + 15:00 - 18:00

So 2. 8. 11:00 - 14:00 + 15:00 - 18:00

Ne 3. 8. 10:00 - 15:00 + večerní koncert v divadle NoD (čas bude upřesněn později)

Ojedinělá možnost pracovat pod vedením výrazné osobnosti české popové hudby. Bára Basiková je nezařaditelná zpěvačka z širokým žánrovým záběrem. Studovala klasický zpěv, přes působení v rockových kapelách Precedens a Stromboli se postupně zařadila mezi nejpopulárnější české popové a posléze muzikálové scény. Kromě nepřehlédnutelné pěvecké techniky a rozsahu tří oktáv je její hlavní devízou schopnost vložit do hlasu silné emoce, výraz a charakter. Na bezchybné hlasové technice vytváří divadelní role, interpretuje silné emotivní písně, do nichž ukládá své osobní životní zkušenosti a prožitky. Jde o umělkyni, jež vládne dokonalou formou, ale i tu je schopna naplnit něčím, co výsledek pozvedá do vyšších sfér, dotýká se přímo nás samých. Toto spojení dokonalé formy a výrazu je předmětem tohoto intenzivního pěveckého kurzu.

V pěvecké masterclass Báry Basikové se budeme zabývat především výrazem a interpretací. Jak je možné odlišně interpretovat a žánrově uchopit repertoár populární hudby. Nepůjde čistě o technický rozbor písně. Předpokládá se jistá uchazečova zkušenost a pokročilost. Zájemce si může předem připravit několik písní ze svého repertoáru, na kterých bude chtít pracovat. Ty pak oznámí předem. V opačném případě se výběru písní ujme paní Basiková a oznámí je studentům sama. Vzhledem ke krátké době semináře, je nutné umět texty písní dopředu. Předmětem workshopu je i "žánrové zařazení" hlasu a pomoc s příslušným výběrem repertoáru.

Seminář je určen pro omezený počet kandidátů a je vyžadována účast po celou dobu kurzu. Předmětem je vzájemné sdílení zkušeností, předávaní názorů a společný dialog.

Cena kurzu: 4000 Kč (omezený počet účastníků - 6)

Přihlášky zde: office@proart-festival.cz
Po zaslání přihlášky vám potvrdíme registraci a vyzveme k platbě převodem na účet do 7 dnů.

Číslo účtu: 2100058831/2010 FIO banka

VÍCE o Báře Basikové

VIDEO Báry Basikové

ROZHOVOR Báry Basikové

bara-basikova-foto-robert-vano5

Možná vás zaujmou také další pěvecké kurzy na ProART Festivalu 2014:

IVA BITTOVÁ 19. - 20. 7. / pěvecká masterclass v Brně - link ZDE

ADAM PLACHETKA 26. - 27. 7. / operní masterclass v Praze - link ZDE